Zobacz co mówią o Tobie liczby!
  
  
 Przekaż darowiznę 

13_smiercKarta Śmierć – nie jest w zasadzie kartą informującą o nadchodzącej śmierci lub też nieszczęściu. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie wróżącego do zbliżających się zmian; oznacza także zakończenie jednego cyklu i początek drugiego. Przepowiednia śmierci dla wróżącego czy też jego rodziny, jest bardzo ryzykownym krokiem, który może więcej zaszkodzić niż pomóc. Jeżeli karta śmierć ukaże się w rozkładzie, pierwszym obowiązkiem wróżącego jest natychmiastowe objaśnienie znaczenia karty śmierć.
Interpretacja główna: zmiana, przekształcenie odnowienie, odrodzenie, strata, porażka, ryzyko, osłabienie, niespodziewane zmiany, zakończenie kontaktów lub zakończenie związku, strata finansowa, choroba, narodziny nowych pomysłów, wypadek, koniec marzeń i planów. Podstawowym krokiem przy interpretacji tej karty jest akceptacja faktu, że przed nadejściem poprawy jest pogorszenie.

Znaczenie symboliczne:
Śmierć oznacza całkowitą przemianę, przeistoczenie, transformację, śmierć starego i rozpoczęcie nowego życia, odrodzenie, reinkarnację. Karta Śmierci mówi, że destrukcja i odrodzenie to części tego samego procesu.