Zobacz co mówią o Tobie liczby!
  
  
 Przekaż darowiznę 

12_wisielecKarta Wisielec  należy do jednej z bardziej intrygujących kart Arkanów Większych. Wielu nowicjuszy widząc tę kartę po raz pierwszy, odczuwa strach i niepokój. Przyczyną tego jest intrygująca postać wisielca przedstawiona na tej karcie. Mimo to, że widać na niej mężczyznę powieszonego nogami do góry, karta ta nie oznacza tortury czy cierpienia. Jeżeli bowiem przyjrzymy się dokładnie twarzy naszego wisielca, wyraźnie widać spokój, a nawet zadowolenie. Fakt ten gra dużą rolę we właściwej interpretacji tej karty.
Interpretacja ogólna: wstrzymanie lub zawieszenie życiowych decyzji, zmiana decyzji, osamotnienie, niewiadoma, niepewność, poświęcenie, odrodzenie, obiektywność, słabość, rozwój umysłowy, możliwość odrodzenia, zmiana poglądu czy ideologii, poprawa sytuacji, ale nie całkowite jej zakończenie, nowy etap w życiu, zbytnia uległość, ostrzeżenie przed podeptaniem pozytywnych uczuć osoby z bliskiego otoczenia.

Znaczenie symboliczne:
Wisielec to poświęcenie, męczeństwo, ofiara, która nie przynosi żadnej nagrody, tylko cierpienie i niewdzięczność. Symbolizuje wytrwałość wyrzeczeń; mówi, że życie materialne jest odbiciem życia duchowego, cierpienie w świecie materialnym rozwija duchowość, budzi prawdziwą jaźń.